Главная Business Community Club

Позиція 1С(ДП "Єврософтпром") стосовно обшуків СБУ.

"Авторські права на лінійку програмних продуктів «1С:Підприємство» в Україні належать українському підприємству. Програмні продукти виробляються, підтримуються та розповсюджуються в Україні даним підприємством з 2002 року на законних підставах, згідно з дотриманням норм чинного законодавства України. Оновлення та технічна підтримка цих програм здійснюється працівниками служби технічної підтримки українського підприємства, сервери якого також знаходяться на території України.

Підтверджуємо, що 26 квітня 2017 року в офісі власника авторських прав на комп’ютерні програми «1С:Підприємство» дійсно проводився
обшук в рамках відкритого кримінального провадження № 22016000000000281 від 25.07.2016 року за ознаками злочину, передбаченого ч.2. ст. 359 КК України стосовно наявності DLP-софта торгівельних марок Mirabase, Стахановец.ру тощо.

Правовласником були надані всі витребувані документи відносно питань дистрибуції комп’ютерних програм, зазначених в ухвалі, серед яких відсутня програма «1С:Підприємство».

Сервери та комп’ютерна техніка не вилучались.

Інформація у прес-релізі стосовного того, що (цитуємо) "адміністрування, оновлення та технічна підтримка програмного продукту «1С» здійснюється з території Російської Федерації не відповідає дійсності". Звинувачення щодо фактів наявності прихованого контролю спецслужбами РФ є безпідставними.Крім того, звертаємо увагу, що відповідно до Протоколу обшуку фото- та відео-фіксація слідчих дій не проводилась. Фотографії, на яких демонструється готова продукція «1С:Підприємство», розміщені на сайті СБУ, не зазначені в ухвалі про обшук.

Програмні продукти «1С:Підприємство» не є предметом досудового розслідування, не вилучались, не є незаконними та доступні для продажу клієнтам.

Програмні продукти «1С:Підприємство» під час обшуку не вилучались, технічна підтримка та супровід клієнтів відбувається в звичайному режимі.

З нашої точки зору це був привід зайти в офіс ДП "Єврософтпром" та зробити фото для "фейкового" прес-релізу, а реальною метою є тиск на українського правовласника "1С:Підприємства" ДП "Єврософтпром" та партнерську мережу. Про це ми попереджали наших партнерів на березневому семінарі українських партнерів 1С:Франчайзі.

Звертаємо увагу, що сьогодні 28 квітня, у 14.00 у прес-центрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" буде проведено прес-конференцію на тему "Український програмний продукт "1С:Підприємство" проти свавілля СБУ.

Наслідки обшуку в офісі компанії". Учасники: бізнес-аналітик з продукції "1С:Підприємство" Вікторія Ільченко;юрист ДП "Єврософтпром" Андрій Субботін; адвокат Андрій Руденко (ул.Рейтарска, 8/5-А). З підсумками прес-конференції можна буде ознайомитися на сайтах новин."